Η Δημοτική αρχή τροποποίησε τα δρομολόγια της αστικής Συγκοινωνίας για την πόλη της Σάμου με σκοπό να εξυπηρετήσει καλύτερα τις ανάγκες των πολιτών.
Έτσι από τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2016 θα ισχύουν τα εξής:
(08:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (08:01) ΔΕΔΔΗΕ, (08:05) Αγία Ειρήνη, (08:08) Άγιος Χαράλαμπος, (08:10) Ποταμάκι, (08:15) Νεάπολη, (08:20) Πευκάκια, (08:25) ΔΕΔΔΗΕ, (08:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (08:32) ΕΟΣΣ, (08:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (08:34) ΚΤΕΛ, (08:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (08:36) Τράπεζα Πειραιώς, (08:37) Τουριστικό Λιμάνι, (08:40) Νοσοκομείο, (08:41) ΣΟΑ, (08:43) Γάγκου, (08:45) Νοσοκομείο, (08:48) Τουριστικό Λιμάνι, (08:49) Τράπεζα Πειραιώς, (08:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (08:51) ΚΤΕΛ, (08:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (08:53) ΕΟΣΣ, (08:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
(09:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (09:01) ΔΕΔΔΗΕ, (09:05) Αγία Ειρήνη, (09:08) Άγιος Χαράλαμπος, (09:10) Ποταμάκι, (09:15) Νεάπολη, (09:20) Πευκάκια, (09:25) ΔΕΔΔΗΕ, (09:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (09:32) ΕΟΣΣ, (09:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (09:34) ΚΤΕΛ, (09:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (09:36) Τράπεζα Πειραιώς, (09:37) Τουριστικό Λιμάνι, (09:40) Νοσοκομείο, (09:41) ΣΟΑ, (09:43) Γάγκου, (09:45) Νοσοκομείο, (09:48) Τουριστικό Λιμάνι, (09:49) Τράπεζα Πειραιώς, (09:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (09:51) ΚΤΕΛ, (09:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (09:53) ΕΟΣΣ, (09:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
(10:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (10:01) ΔΕΔΔΗΕ, (10:05) Αγία Ειρήνη, (10:08) Άγιος Χαράλαμπος, (10:10) Ποταμάκι, (10:15) Νεάπολη, (10:20) Πευκάκια, (10:25) ΔΕΔΔΗΕ, (10:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (10:32) ΕΟΣΣ, (10:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (10:34) ΚΤΕΛ, (10:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (10:36) Τράπεζα Πειραιώς, (10:37) Τουριστικό Λιμάνι, (10:40) Νοσοκομείο, (10:41) ΣΟΑ, (10:43) Γάγκου, (10:45) Νοσοκομείο, (10:48) Τουριστικό Λιμάνι, (10:49) Τράπεζα Πειραιώς, (10:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (10:51) ΚΤΕΛ, (10:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (10:53) ΕΟΣΣ, (10:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
(11:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (11:01) ΔΕΔΔΗΕ, (11:05) Αγία Ειρήνη, (11:08) Άγιος Χαράλαμπος, (11:10) Ποταμάκι, (11:15) Νεάπολη, (11:20) Πευκάκια, (11:25) ΔΕΔΔΗΕ, (11:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (11:32) ΕΟΣΣ, (11:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (11:34) ΚΤΕΛ, (11:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (11:36) Τράπεζα Πειραιώς, (11:37) Τουριστικό Λιμάνι, (11:40) Νοσοκομείο, (11:41) ΣΟΑ, (11:43) Γάγκου, (11:45) Νοσοκομείο, (11:48) Τουριστικό Λιμάνι, (11:49) Τράπεζα Πειραιώς, (11:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (11:51) ΚΤΕΛ, (11:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (11:53) ΕΟΣΣ, (11:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
(12:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (12:01) ΔΕΔΔΗΕ, (12:05) Αγία Ειρήνη, (12:08) Άγιος Χαράλαμπος, (12:10) Ποταμάκι, (12:15) Νεάπολη, (12:20) Πευκάκια, (12:25) ΔΕΔΔΗΕ, (12:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (12:32) ΕΟΣΣ, (12:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (12:34) ΚΤΕΛ, (12:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (12:36) Τράπεζα Πειραιώς, (12:37) Τουριστικό Λιμάνι, (12:40) Νοσοκομείο, (12:41) ΣΟΑ, (12:43) Γάγκου, (12:45) Νοσοκομείο, (12:48) Τουριστικό Λιμάνι, (12:49) Τράπεζα Πειραιώς, (12:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (12:51) ΚΤΕΛ, (12:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (12:53) ΕΟΣΣ, (12:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
(13:00) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (13:01) ΔΕΔΔΗΕ, (13:05) Αγία Ειρήνη, (13:08) Άγιος Χαράλαμπος, (13:10) Ποταμάκι, (13:15) Νεάπολη, (13:20) Πευκάκια, (13:25) ΔΕΔΔΗΕ, (13:30) Λιμάνι Μαλαγαρίου, (13:32) ΕΟΣΣ, (13:33) Περίπτερο Ζαχαράκη, (13:34) ΚΤΕΛ, (13:35) Πλατεία Πυθαγόρα, (13:36) Τράπεζα Πειραιώς, (13:37) Τουριστικό Λιμάνι, (13:40) Νοσοκομείο, (13:41) ΣΟΑ, (13:43) Γάγκου, (13:45) Νοσοκομείο, (13:48) Τουριστικό Λιμάνι, (13:49) Τράπεζα Πειραιώς, (13:50) Πλατεία Πυθαγόρα, (13:51) ΚΤΕΛ, (13:52) Περίπτερο Ζαχαράκη, (13:53) ΕΟΣΣ, (13:54) Λιμάνι Μαλαγαρίου.
Σημείωση: Στη φωτό “διορθώσαμε” την παλιά επιγραφή του βαν του Δήμου στη σωστή ονομασία, γιατί τα μαχαίρια είναι ήδη ακονισμένα και τα ζωνάρια λυμένα μεταξύ Ανατολικών και Δυτικών!